Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

Wizyta zaczyna się od dokładnego wywiadu o stanie zdrowia pacjenta i ułożenia indywidualnego planu terapii. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 45 minut; długość sesji zależy również od tego, jak reaguje organizm pacjenta. Dlatego na skuteczność terapii ma wpływ głównie właściwy dobór procedur, a nie sam czas trwania zabiegu.

Terapia odbywa się w leżeniu na brzuchu lub plecach, rzadziej wymagana jest pozycja siedząca lub stojąca. W trakcie sesji często odczuwa się przyjemne odprężenie, czasem też pojawia się uczucie senności lub słychać głośniejszą pracę jelit – są to dobre objawy uaktywnienia się przywspółczulnego układu nerwowego i redukcji poziomu stresu w organizmie.

Przed zabiegiem należy wyłączyć telefon, a w trakcie rozluźnić się i starać nie rozmawiać, ponieważ cisza jest także elementem terapii. Terapeuta wykonuje kilka ruchów na ciele pacjenta, odchodzi na klika minut, po czym wraca i kontynuuje zabieg. Te przerwy są potrzebne, aby układ nerwowy mógł dobrze przyswoić wszystkie wysłane do ciała sygnały.

Zabieg może być wykonany przez ubranie – wskazana jest cienka odzież z nieśliskiego materiału (bawełniana koszulka, leginsy lub krótkie spodenki). Reakcja organizmu na terapię trwa jeszcze przez kilka następnych dni, kolejne spotkanie najlepiej więc umówić mniej więcej po tygodniu.

Technikę Bowena można łączyć z opieką lekarską i przyjmowaniem leków, te formy terapii w żaden sposób ze sobą nie kolidują. Niewskazane jest jedynie korzystanie w tym czasie z innych form pracy z ciałem – masaży, rehabilitacji czy fizjoterapii, ponieważ mogą one zaburzyć działanie i osłabić efekty zabiegu.

Copyright © 2021 Endorfiny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.