Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.

 

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywać to przeznaczeniem.”
Carl Gustav Jung

 

Emocje mają fundamentalny wpływ na nasze samopoczucie, na codzienne postrzeganie świata, na zdrowie psychiczne i fizyczne. Każda emocja to informacja o tym, jak radzimy sobie z życiem, jak je oceniamy, jak też naprawdę postrzegamy samych siebie. W tych kategoriach nie ma emocji dobrych i złych, są za to wskazówki, w jakiej kondycji psychofizycznej się znajdujemy. Znając tę prawidłowość, łatwiej jest nam wpływać na  jakość naszego życia. Okazuje się wtedy niespodzianie, że tak naprawdę zależy ona głównie... od nas samych.

 

Emocje nieprzepracowane, zepchnięte lub stłumione, nie znikają bez śladu. Mózg, chcąc odciążyć umysł, przenosi je w ciało, by "zmagazynowało" uczucia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jesli jest ich za wiele lub są zbyt intensywnie, organizm zacznie dawać znaki, że stanowią dla niego za duże obciążenie. Dlatego np. przy długotrwałym stresie zwykliśmy mówić, że "coś nam leży na żołądku", "głowa nam pęka", "wszystko mamy na swoich barkach" lub "uginają się pod nami kolana". Te popularne określenia wskazują miejsca, które szczególnie szybko reagują na nadmierne emocjonalne obciążenie. Uważne wsłuchiwanie się w to, co mówią do nas nasze ciała, może znacznie skrócić drogę powrotu do zdrowia.

 

Terapia Bowena, będąca metodą holistyczną, swoim działaniem obejmuje całe ciało - dlatego ruch terapeuty może wywołać reakcję również w odległym punkcie organizmu, czasami przywołując na chwilę jakąś dawno zapomnianą dolegliwość. Wpływając silnie na układ nerwowy, harmonizuje zarówno fizyczną, jak i psychiczną kondycję pacjenta, co można odczuć już po pierwszym zabiegu.

 

Praktyka wskazuje, że połączenie Terapii Bowena z równoległą pracą nad emocjami przynosi szybsze i bardziej wyraźne rezultaty. Bardzo pomocne są tu odkrycia Alexandra Lowena, dr Ryke Hamera, Gerarda Athiasa, Gilberta Renaud, Anne Schützenberger, Louise Hay i innych osób, które szukały drogi do fizycznego dobrostanu poprzez moderację emocjonalnej strony osobowości. Nowe dziedziny wiedzy, takie jak Totalna Biologia, Recall Healing czy Biologika wskazują i udowadniają, że klucz do tego, co dzieje się w ciele, najczęściej tkwi w sferze nieprzepracowanych emocji, ich uwolnienie zaś może być początkiem nie tylko zdrowotnych, ale i ogólnożyciowych zmian.

 

 

Copyright © 2019 Endorfiny. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.